2 bin kişilik yüzen okul

Bakan Özer, Kahramanmaraş merkezli depremlerin etkilediği Hatay’ın İskenderun ilçesine Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı koordinasyonunda Karadeniz Holding tarafından gönderilen Süheyla Sultan Gemisi Eğitim Merkezi’ndeki kuaförlük kursu ile anaokulu öğrencilerinin derslerine katıldı. Bakan Özer bu ziyaretinde öğrencilere tahsis edilecek ‘yüzen okul’ ile ilgili detayları şöyle paylaştı:

“Gemiyi sadece LGS ve YKS’ye girecek öğrencilere tahsis edeceğiz. Bakanlık olarak her türlü öğretmen ve lojistik desteği sağlayacağız. Bu bölgede sınava hazırlanan öğrencilerimizin her türlü ihtiyacını bu gemiyle karşılayacağız. Millî Eğitim Bakanlığı olarak ilk defa denizde, bir gemiyle öğrencilerimizi sınavlara hazırlayacağız. “Karadeniz Lifeship Rauf Bey” gemisi İskenderun Limanı’na gelmek üzere yola çıktı.”

‘EL ELE VEREREK ATLAYACAĞIZ’
Depremin ilk gününden itibaren ‘her yerde ve şartta eğitime devam’ mottosuyla çadır, konteyner ve prefabrik okullarda çocukları eğitimle buluşturma gayretinde olduklarını dile getiren Bakan Özer, Bakanlıklar ve kurumlarla maksimum seviyede iş birliği yapıldığını aktardı ve şöyle devam etti: “Millî Savunma Bakanlığımızla organize şekilde on ilimizde Mehmetçik okulları açtık. NATO çadır kentinde, 2 bin 400 öğrenci ve öğretmenin bulunacağı LGS ve YKS’ye hazırlık kampüsünü ziyaret ettik. Yine, Millî Savunma Bakanlığımız on ilde 240’a yakın çadırda Mehmetçik okullarıyla, öğrencilerimizin eğitimle buluşması için her türlü destek ve katkıyı veriyor. Millî Savunma Bakanımıza en içten şükranlarımı sunuyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir