Atatürk’e Hakaret Eden Kuveytli Yazar, Bakan Yerlikaya’ya Küfür Edip Tehditler Savurdu

Atatürk’e hakaret eden Kuveytli yazar, hızını alamayıp İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’ya küfür edip tehditler savurdu. 

Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Kuveytli yazar, Bakan Yerlikaya’yı hedef göstererek, “Ayakkabımı ağzına sokarsan kişisel bilgilerini ifşa ederek sana dava açarım, seni barbar p.ç” diye yazdı.

Kuveytli yazar Abdulaziz Duwaihi bin Rumaih, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e sosyal medya hesabından defalarca hareket etmişti.

Hakaret paylaşımlarında Türkiye Cumhuriyeti pasaportunu da gösteren Kuveytli hakkında İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya suç duyurusunda bulunduklarını açıkladı. Yerlikaya, şunları belirtti:

”Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Başkanlığımızın koordinesinde, İstihbarat Başkanlığımızın desteğiyle; Kuveytli sözde yazarın, Abdulaziz Ramih adıyla, Türkiye Cumhuriyeti pasaportuna ve Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e alenen hakarette bulunan çok sayıda paylaşım yaptığı belirlenmiştir. Şahsın, Atatürk’e hakarette bulunmak suçundan gözaltına alınan A.E.S’ye sosyal medya hesabından destek veren paylaşımları da tespit edilmiştir. Şahsın kimliği tespit edilmiş gerçek adının Abdülaziz E. Alhajri olduğu ve Kuveyt’te yaşadığı belirlenmiştir. Bu şahıs hakkında suç duyurusunda bulunulmuştur.”

Aynı zamanda İçişleri Bakanlığı, Kuveytli yazarın saç ektirmek için 2 kez Türkiye’ye geldiğinin tespit edildiği bilgisini paylaştı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın sosyal medya paylaşımına cevap yazan Kuveytli şahıs, şu ifadeleri kullandı:

“Yani benim adım Abdulaziz Dhuwaihi bin Rumaih Al-Hajri. Biz ırkçılığı, bir Kuveyt vatandaşına saldırınızı kınıyoruz, siz ise dinimize, peygamberimize, devletimize, şeyhlerimize hakaret ediyorsunuz, İçişleri Bakanı olduğunuz için sizden korkacağımı mı sanıyorsunuz? Sana dava açarım, seni barbar p*ç.”

İşte o paylaşım:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x