Fenerbahçe’de her yol Çağlar Söyüncü’ye çıkıyor! İşte son durumu

Ara transfer dönemine Leorando Bonucci ve Rade Krunic’i alarak hızlı bir başlangıç yapan Fenerbahçe, stopere ikinci takviye için tüm şartlarını zorluyor.

Atletico Madrid’in tecrübeli ismi Savic ile görüşen sarı-lacivertliler, 4 milyon euroluk maaş isteği ile karşılaşınca geri adım atmıştı. Yönetim bu gelişme sonrası rotasını İspanyol ekibinden Çağlar Söyüncü’yü gündemine alırken, milli futbolcuyla da el sıkışmıştı. Ancak La Liga ekibi daha Fenerbahçe’ye son kararını açıklamadı.

Yerli olması önemli
Fenerbahçe, Çağlar için sonuna kadar savaşacak. Bunun en önemli sebebi sahada üç yerli ismin yer alması. Yerli rotasyonunda Ferdi’yi dinlendirme fırsatı bulamayan Teknik Direktör İsmail Kartal’ın, eğer milli futbolcu gelirse eli rahatlayacak.

Djiku’nun Afrika Kupası’ndan dönmesinin, Becao’nun ise yüzde yüz hazır olmasının bir ayı bulacağını düşünen teknik heyet Çağlar gelirse, defansı Bonucci ile Çağlar’dan oluşturacak. Oosterwolde’nin boşa çıkmasıyla Ferdi zaman zaman dinlendirilecek

Yaz döneminde olduğu gibi ara transferde de sorun yaşadığı bölgelere hemen takviye yapan Fenerbahçe, çalışmalarını devam ettirse de acele etmiyor. Stoperde yaşadığı sorunları Bonucci gibi marka olmuş bir ismi alarak aşan sarı-lacivertliler, Çağlar Söyüncü transferde acele ederek yanlış bir strateji izlemek istemiyor. Bu yüzden hem Çağlar’ın sarı-lacivertlilere gelmek istemesi, hem de Bonucci’nin güven vermesi, Fenerbahçe’nin Atletico’ya karşı elini güçlendiriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x