Nicolo Zaniolo bonservisi ne kadar, bonus şartları ne?

Galatasaray, Nicolo Zaniolo‘nun transferi için Aston Villa ile anlaştı. Sarı kırmızılı takım, İtalyan oyuncu için İngiliz kulübü ile görüşmelere başladığını Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) bildirdi. Nicolo Zaniolo bonservisi ne kadar, bonus şartları ne?

NİCOLO ZANİOLO BONSERVİSİ NE KADAR?

Sarı-kırmızılı kulüpten yapılan açıklamada, Zaniolo’nun şarta bağlı zorunlu satın alma opsiyonuyla kiralandığı belirtildi. Buna göre Aston Villa’nın, 5 milyon avro kiralama ücretinin yanı sıra maksimum 1 milyon 375 bin avro tutarında şarta bağlı bonus ödeyeceği aktarıldı. Bonus detayları ise henüz açıklanmadı.

SATIN ALMA OPSİYONU BONUSLAR HARİÇ 22 MİLYON 500 AVRO

Zaniolo’nun satın alma opsiyonunun 22 milyon 500 bin avro olduğu, buna ek olarak anlaşmada 15 milyon 500 bin avro şarta bağlı bonuslar bulunduğu kaydedildi.

SATIŞ KARININ YÜZDE 10’U GALATASARAY’A GİDECEK

Öte yandan, transferin gerçekleşmesi durumunda sonraki satıştan Galatasaray’ın satış bedeli karının yüzde 10’unu elde edeceği duyuruldu.

Sarı kırmızılıların sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda şu ifadelere yer verildi:

“Profesyonel futbolcumuz Nicolò Zaniolo’nun 2023-2024 sezonu için şarta bağlı zorunlu satın alma opsiyonu ile geçici transferi konusunda Aston Villa FC Limited ile anlaşmaya varılmıştır.

Yapılan anlaşmaya göre Aston Villa FC Limited, şirketimize 5.000.000 euro geçici transfer bedeli ile maksimum 1.375.000 euro tutarında şarta bağlı bonus ödeyecektir. Futbolcunun transfer bedeli 22.500.000 eurodur. Buna ek olarak anlaşmamızda 15.500.000 euro tutarında şarta bağlı bonuslar bulunmaktadır.

Ayrıca, Aston Villa FC Limited’e futbolcunun transferinin gerçekleşmesi ve ileride üçüncü bir kulübe transfer olması durumunda satış bedeli karının %10’u şirketimize ödenecektir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x