Xiaomi 13 kamera puanı belli oldu

Xiaomi 13 ailesi kısa bir süre önce global pazarda satışa sunulmuştu. Yakın bir zamanda Türkiye pazarına da gelen serinin kamera performansı en merak edilen noktalardan biriydi. Bu alanda testler yapan DxOMark sitesi, Xiaomi 13 serisinin kamera puanlarını yayınladı. İşte detaylar.

Xiaomi 13 kamera puanı belli oldu

Dünyanın en önemli akıllı telefon üreticilerinden olan Xiaomi, amiral gemi seviyesinde de başarılı olmak istiyor. Son olarak Xiaomi 13 ailesini piyasaya süren Çinli firma, telefonların satış performansını merakla bekliyor. Bir kullanıcı için en önemli detaylardan olan kamera özellikleri ise, Xiaomi 13 ailesinin iddialı olduğu konuların başında geliyordu. Buna rağmen ünlü DxOMark sitesinin testlerine giren telefonlar, beklentileri tam anlamıyla karşılayamadı desek herhalde yanlış olmaz.

Açıklanan detaylara göre Xiaomi 13, testlerin fotoğraf çekimi kısmından 131 puan almayı başarmış. Telefonun video çekim performansı 121 puanda kalırken, zoom performansı ise 131 puanı yakalamış. Cihazın ürettiği skor ise ortalama olarak 130 olarak açıklanmış durumda.

Ailenin en güçlü modeli olan Xiaomi 13 Pro ise fotoğrafta 136, video tarafında 129 ve zoom konusunda 143 puanı yakalamış. Ortalama olarak ise 136 puanda kalan Xiaomi 13 Pro, genel sıralamada ise kendisine ancak 15. Sıradan yer bulabilmiş.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir