Coinbase’ten Dogecoin ve Bu 4’ü İçin Önemli Hamle: Fiyatlar Yükseldi!

Coinbase’den gelen iki önemli haber, kripto para piyasasında heyecan yarattı. Borsa, Dogecoin, Litecoin ve Bitcoin Cash’i vadeli işlemler platformuna eklemeyi planladığını duyurdu. Aynı zamanda, geçtiğimiz ay Binance’de listelenen Ronin’i (RONIN) platformunda listeleyeceğini de açıkladı. Bu gelişmeler, yatırımcılar arasında büyük ilgi uyandırdı. İşte detaylar…

Coinbase, Dogecoin ve 2 altcoin’i vadelide listeleyecek

ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase, 7 Mart’ta Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’na (CFTC) sessizce yaptığı başvuruda Dogecoin (DOGE), Litecoin (LTC) ve Bitcoin Cash’i (BCH) vadeli işlemler platformunda listeleyeceğini belirtti. Borsa, hızlı bir şekilde listelenmek ve uyumluluğu korumak için CFTC’nin kendi kendine sertifikasyon sisteminden yararlandı. CFTC’den herhangi bir itiraz gelmemesi durumunda vadeli işlemler 1 Nisan’da işlem görmeye başlayacak.

Bloomberg kıdemli ETF analisti James Seyffart, Coinbase’in bu 3 altcoin’i özellikle seçtiğini ve her birinin Bitcoin fork’u ile oluşturulduğunu vurguladı. Seyffart, bu durumun “menkul kıymet” tartışmalarına farklı bir boyut katabileceğini belirtti. Özellikle SEC’in bu kripto paraları “menkul kıymet vadeli işlemleri” olarak sınıflandırıp sınıflandırmayacağının merak konusu olduğunu dile getirdi. Hem başvurunun ortaya çıkması hem de piyasadaki genel olumlu atmosfer, her 3 kripto para için de %20’ye varan yükselişler getirdi.

Borsa, yeni bir listeleme de duyurdu

Bu sırada Coinbase Assets, 20 Mart’ta yaptığı duyuruda, yeni bir listeleme açıkladı. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi, geçtiğimiz ay Binance’de listelenen Ronin’i (RONIN) platform üzerinde listeleyeceğini açıkladı. Duyuruda, Ronin ağı ile borsaya varlık transferleri yapılabileceği ve farklı ağlardan gerçekleştirilecek transfer işlemleri için kullanıcıların dikkatli olması gerektiği vurgulandı.

RONIN’in likidite koşullarının sağlanması durumunda 21 Mart TSİ 21.00’den itibaren alım-satıma açılacağını belirten Coinbase, RONIN-USD işlem çiftinde aşamalı olarak işlemlerin başlayacağını söyledi. RONIN, Coibase’den gelen listeleme haberi ve Bitcoin’deki artış ile birlikte yükselişe başladı. CoinGecko verilerine göre gün içerisinde 3,16 dolar seviyelerinden %20 artışla 3,76 dolara erişen RONIN, yazım esnasında 3,67 dolardan alıcı buluyor.

Coinbase’in 3 altcoin’i vadeli işlemler platformuna eklemesi ve yeni bir listeleme duyurması, kripto para piyasasında heyecan yarattı. Bu gelişmelerin piyasaya nasıl bir etki yapacağı ve yatırımcıların nasıl tepki vereceği merak konusu.  Özellikle vadeli işlemler için seçtiği coin’lerin Bitcoin fork’ları olması, menkul kıymetler tartışmasına yeni bir boyut getirme potansiyeli taşıyor. Önümüzdeki süreçte neler olacağını ise zaman gösterecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x