Dev şirketin Noel yemeğinde rezalet

Dünyaca ünlü havacılık şirketi bir skandalla gündemde. Şirket, Batı Fransa’daki 700’den çalışanına bir Noel yemeği verdi. Ancak tüm çalışanlar, bu yemekten kaynaklanan zehirlenme ile hastalandı.

ARS sağlık kurumu, havacılık grubunun çalışanlarının kusma ve ishal yaşadığını söyledi. 15 Aralık’taki yemeğin kâbusa dönüşmesine neyin neden olduğuna bir detay verilmediği gibi menüde neler olduğu da belirtilmedi.

Toplu gıda zehirlenmesinin kaynağının bulunması için soruşturma başlatıldı.

Airbus sözcüsü yaşanan skandal olaydan sonra yalnızca 100 kişinin hastalandığını iddia etti: “15 Aralık Cuma günü yaklaşık 100 Airbus Atlantic çalışanı, şirketin düzenlediği Noel yemeğini yedikten sonra gıda kaynaklı bir hastalığa yakalandıktan sonra hastalandı. Bu münferit bir olay gibi görünüyor ve tüm çalışanlar iyi durumda. Çalışanlarımızın sağlığı öncelikli endişemiz olmaya devam ediyor ve hastalığın nedenini belirlemek ve bunun gelecekte tekrarlanmamasını sağlamak için ARS sağlık kurumuyla tam işbirliği yapıyoruz.”

Airbus grubu, dünyanın en büyük uçak üreticirlerinden ve 134 bin kişiye istihdam sağlıyor. Havacılık ve uzay grubu Airbus’ın bir yan kuruluşu olan Airbus Atlantic ise beş ülkede 15 bin kişiye istihdam sağlıyor.

Fransa’da yaşanan bu skandal, aslında bir ilk değil. Bu yılın başlarında da Fransa’da bir Yunan vatandaşı Bordeaux’daki bir restoranda yemek yedikten sonra ölmüş ve çok sayıda kişi de hastalanmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x