iPhone İçin Fiziksel Tuş Takımı Getiren Clicks Klavye Kılıf Duyuruldu

iPhone akıllı telefonları için BlackBerry tarzı fiziksel tuş takımı isteyenleri hedefleyen Clicks adlı bir klavye kılıf duyuruldu. Klavye kılıfın iPhone 14 Pro ve iPhone 15 Pro modelleri ile uyumlu olduğunu belirtelim.

Clicks, CES 2024 öncesinde klavye aksesuarlarını sergiledi ve klavyesinin iPhone 14 Pro versiyonu Şubat ayında gönderilmeye hazır olacak. Fiyatı 139 dolar olan klavyenin iPhone 15 Pro versiyonu Mart ortasında, 159 dolarlık iPhone 15 Pro Max versiyonu ise ilkbaharda piyasaya sürülecek.

Clicks Creator Keyboard’un “BumbleBee” sarı ve “London Sky” gri renkleri mevcut. Clicks, kılıf tasarımının iPhone’un “doğal bir uzantısı gibi hissettirmek” için tasarlandığını ve tuşların hızlı ve doğru yazma için ideal tıklama direnci ve geri bildirim için tasarlandığını söylüyor. Öte yandan, kılıfın cihazınızın boyutunu ve ağırlığını ciddi anlamda artırdığı bir gerçek.

Üründe standart QWERTY klavyede dikteyi etkinleştirmek, emojilere erişmek ve Ana ekrana dönmek ve kaydırmak gibi kısayolları etkinleştirmek için tuşlar bulunuyor. Geceleri, yerleşik bir arka ışık da açılabiliyor.

Bir iPhone, klavyeye Lightning (iPhone 14 Pro) veya USB-C (iPhone 15 Pro) üzerinden bağlanıyor ve geçişli şarj destekleniyor. Kılıf, MagSafe’e sahip olmasa da kablosuz şarj özelliklerini de destekliyor.

iPhone 14 Pro ve iPhone 15 Pro için Clicks’e şirketin web sitesinden ön sipariş verilebiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x